choose: english version / wybierz: polska wersja językowa english version polska wersja
 home / nowości / kontakt / newsletter                   o nas  / o rasie / nasze husky  / szczenięta  / sport  / galeria / adopcje  / linkiO HODOWLI


        Witamy w Strefie Husky! Znajdą tutaj Państwo informacje na temat łódzkiej hodowli psów zaprzęgowych rasy Siberian Husky - POLARCTICA, z samego serca Polski!

HODUJEMY z SERCA POLSKI
Hodujemy z serca Polski!

Hodowla Polarctica to hodowla:
-domowa - gdyż psy są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny, dzielą z nami nasz dom, nie żyją z dala od nas w kojcach, szczenięta odchowywane są w domu i socjalizowane od pierwszych dni,
-specjalistyczna - bo specjalizuje się w 1 rasie psów zaprzęgowych: Siberian Husky,
- amatorska - bo jest naszą pasją, a nie zawodową profesją i źródłem dochodu.

Jeśli Ty również chcesz dzielić życie z Siberianem to dobrze trafiłeś, zapraszam do hodowli, pomogę Ci wybrać nowego czworonożnego przyjaciela :)
Wszystkie szczeniaki są socjalizowane od pierwszych dni życia. Zaszczepione, odrobaczone, z książeczką zdrowia i metryką są gotowe do odbioru po skończeniu 7 tygodnia życia.

Jeśli myślisz o adopcji psa zaprzęgowego także napisz! Jestem terenową serwisu Bezdomne Szpice na region Łodzi i okolic i z chęcią pomogę Ci znaleźć odpowiedniego psa.CELE HODOWLI


     Naszym założeniem jest hodowanie psów według wzorca FCI, zdobywających uznanie sędziów na ringach wystawowych i jednocześnie będących doskonałymi psami zaprzęgowymi, co oznacza: chęć do rywalizacji i ciągnięcia oraz predyspozycje anatomiczno - psychiczne do pracy w zaprzęgu.
Zależy nam, by wyhodowane przez nas psy były zdrowe, a ich doskonały eksterier oraz psychika psa zaprzęgowego pozwalały sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportu psich zaprzęgów.


Noworoczny Skijoring
Noworoczny skijoring


O NAS
     Dzielimy życie z zaprzęgowcami od 2003 roku, kiedy to pod nasz dach trafił długo wyczekiwany, biało-szary szczeniaczek: AJAKS WALECZNY Fortunatus z 1 z najstarszych hodowli Siberian Husky w Polsce i Najlepszej Hodowli SH 2001 i 2002 roku - Fortunatus.

Od 2003r. jestem członkiem łódzkiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce. W 2004 zadebiutowałam na wyścigach psich zaprzęgów, obecnie jestem licencjonowaną zawodniczką Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów (licencja na psie zaprzęgi i bikejoring - nr 281/06 ) Trenowałam i startowałam z wieloma psami w typie husky, a także siberianami znanymi z ringów wystawowych, m.in. Mł.Ch.Pl., Ch.Pl. Arktogea DOLCE VITA, Mł.Ch.Pl. AMERICAN BEAUTY Arctic Champions, Zw.Mł.AJAKS WALECZNY Fortunatus. Staram się choć kilka razy w sezonie wystartować. Nie czasy, miejsca, punkty pucharowe są jednak dla mnie najważniejsze. Najistotniejsze jest codzienne obcowanie z psami husky, aktywnymi, wymagającymi uwagi, ruchu, zajęcia...Kliknij i zobacz Husky Farm
Husky Farm

Rovaniemi, Finlandia


Będąc członkiem Klubu Sportu Psich Zaprzęgów "Stake-out" współorganizowałam z Jackiem Kubińskim zawody psich zaprzęgów:"Na tropie żubra.." w Spale w 2006 i 2007 roku.
W 2007r. i 2008r. wraz z "Klubem Biegacza Arturówek" współorganizowałam cykl zawodów w cani-crossie - Grand Prix Arturówka (Bieg Świętojański, Bieg Lata, Światowy Dzień Biegania).
W 2009 r. organizowane przeze mnie po raz trzeci: Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Biegu z Psem zostały zaliczone do Pucharu Ziemi Łódzkiej w cani-crossie - " Karnak Cup" - organizowanego przez Negro-Team.

Te wszystkie działania mają na celu popularyzację aktywnego spędzania czasu z psem i uświadamianie ludziom potrzeb psów ras północnych.

    Sport zaprzęgowy, psy zaprzęgowe to moje hobby, do którego udało mi się przekonać całą moją rodzinę. I choć oni nie startują na zawodach to zrozumieli już to dziwactwo :) Tak jak i ja pokochali husky, zafascynowali się ich specyficzną psychiką oraz zaakceptowali ich potrzeby. Mój tata wykonał dla mnie: hulajnogę, stworzył dla Szamana wózeczek do transportu bagażu (coś na kształt transportowej pulki). Więcej o treningach, startach, zawodach w dziale: sport.
Moje zainteresowania nie ograniczają się jedynie do chowu i hodowli psów zaprzęgowych, mam także inne pasje sportowe, muzyczne, podróżnicze...
W moich działaniach wspiera mnie Majk - uprawiający triathlon, startujący w zawodach biegowych, maratonach kolarskich, członek łódzkiego aeroklubu (sekcja spadochronowa), instruktor Nordic Walking, półfinalista I edycji Traveler Adventure Team - National Geographic.

Biwak sylwestrowy Trekking w Górach Sowich
Biwak sylwestrowy. Trekking w Górach Sowich.


PRZYJACIELE HODOWLI


Dzięki psom Północy poznałam prawdziwych przyjaciół: Alę i Piotrka Kaczmarek. Dziękuję Wam za wszystkie wspólne treningi, wyjazdy na zawody i pomoc przy organizacji wyścigów!

Ala i Piotrek z Brutusem, Snookerem i moim Szamanem.
Ala i Piotrek z Brutusem, Snookerem i moim Szamanem.


Malwina Plichta - hod. Arctic Champions to nieoceniona pomoc w przygotowaniu psów do wystaw i we wspólnych wyjazdach na kynologiczne imprezy.
Jacek Kubiński - maszer pełną gębą -"Za Horyzontem" ;) - zanim wyemigrował na dobre, pomagał mi w pogłębianiu mojej zaprzęgowej pasji.
Tomek Świątek, Łukasz Rakowski, Emilia Zając i Przemek Kaźmierczak to znakomici kompani wspólnych treningów i spotkań.
W ciągu tych kilku lat poznałam osoby, podzielające moją pasję, a także wielu wspaniałych "psiarzy". Dobrze jest wiedzieć, że mogę liczyć na ich zrozumienie i wsparcie.

Nasze psy zdrowie i piękną szatę zawdzięczają m.in. kanadyjskiej karmie klasy premium dla psów aktywnych: NUTRAM i jej dystrybutorowi: Jackowi Robakowi, kom. 601-877-520

Opiekę weterynaryjną sprawują nad psami lekarze weterynarii: Agnieszka Kajzer i Aleksander Korzeniowski z Lecznicy 4 Łapy w Łodzi, przy ul. Ciołkowskiego 14.

BILLIE JEAN Polarctica
BILLIE JEAN Polarctica


GDYBY NIE HUSKY TO...?


Husky - to nie pies dla każdego. W moje życie wkomponowuje się jednak idealnie. Gdyby nie "haszczak" to pewnie byłby przedstawiciel innej aktywnej, wytrzymałej rasy, wierny kumpel rowerowych eskapad: może Czechosłowacki Wilczak, Biały Owczarek Szwajcarski, Chodsky Pes, Owczarek Niemiecki z linii użytkowej,Owczarek Belgijski Malinois a może schroniskowy pet? Będąc "Psią Nianią" i uczestnicząc w różnych kynologicznych imprezach utwierdzam się za każdym razem, że moja decyzja była jednak słuszna. Wyboru już dokonałam i to na całe życie - Husky.Pozdrawiam serdecznie!

Małgorzata Krzemińska
POWRÓĆStrefa Husky www.huskyzone.pl

www.huskyzone.pl * Wszystkie prawa zastrzeżone * © Huskyzone 2003 - 2021 * Webmaster: M.Krzemińska