O NAS - POZNAJMY SIĘ!

CENTRUM KYNOLOGICZNE

  Centrum Kynologiczne "Psia Niania" powstało jako odpowiedź na potrzeby miłośników psów. Zostało założone w 2011 roku i jest owocem kilkuletniej pracy ze zwierzętami.

  Nasza działalność to: szerzenie wiedzy kynologicznej czyli na temat psów: ich potrzeb, instynktów, mowy ciała, wiedzy dotyczącej bezpiecznego obcowania z psami oraz humanitarnych postaw wobec zwierząt. Prowadzimy zajęcia edukacyjne z udziałem psów dla dzieci i młodzieży, zajęcia profilaktyczne m.in. warsztaty "Bezpiecznie z psem" oraz rekreacyjne - "Hulajstopa", przybliżające tajniki dyscyplin sportu psich zaprzęgów. Oferujemy także zajęcia według zleconych scenariuszy.

Organizujemy pokazy psów zaprzęgowych oraz przejażdżki psimi zaprzęgami. Psy Północy uświetniają swoją obecnością imprezy plenerowe i targowe.

Od dłuższego już czasu prowadzimy także: zajęcia z dziećmi - wspomagające naukę czytania, pisania i liczenia oraz przygotowujące do podjęcia nauki w szkole, warsztaty edukacyjno-wspierające dla rodzin oraz zajęcia dla dzieci wraz z opiekunami Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne."PSIA NIANIA":

 "Psia Niania" specjalizuje się w opiece nad psami w warunkach domowych. Świadczy także całoroczną opiekę nad innymi zwierzętami, np. kotami w ich miejscu zamieszkania. Przydomowy hotelik czy też świetlica dla psów to określenia, które śmiało mogą służyć scharakteryzowaniu świadczonych usług. Realizujemy na zlecenie także spacery oraz treningi: kondycyjne, zaprzęgowe, przygotowanie do imprez kynologicznych: wystaw, przeglądów hodowlanych, bonitacji, testów.

OPIEKA

- na kilka godzin w ciągu dnia (punkt dziennego pobytu/świetlica)
- całodobowa,
- jednodniowa, weekendowa, podczas urlopu lub na dłużej...SPACERY

-poranne, w ciągu dnia, wieczorne,
-na smyczy, długiej lince lub luzem,
-z elementami posłuszeństwa, aportowania lub zabawy,
-w mieście: w parkach lub oswajające z odgłosami miasta

TRENINGI

-odchudzające i kondycyjne przy rowerze,
-przygotowujące do wystaw, zaprzęgowe
-na terenach zielonych i w parkach w obrębie miasta,
-na terenie "Łagiewnik", "Lublinka" lub poza miastem...>> zapoznaj się z pełną ofertą..

Poznajmy się. Kim jest Psia Niania?


  Psia Niania zajmuje się psami pod nieobecność właścicieli. Gdy wychodzą i nie chcą zostawiać swojego pupila samego w domu lub muszą wyjechać i nie mogą zabrać czworonoga ze sobą.

  Psia Niania bierze wtedy psa pod swój dach, a on staje się pełnoprawnym członkiem rodziny. Mieszka z domownikami, a nie z dala od ludzi w kojcu.

  Psia Niania zajmuje się również wyprowadzaniem psów na spacer oraz ich treningiem kondycyjnym. Najlepszym daje szansę startu w zawodach: w cani-crossie, bikejoringu lub dogtrekkingu.

Dogtrekking z podopiecznymi,Pawełki 2009, fot.Magdalena Bergman
Dogtrekking z podopiecznymi, fot. Magdalena Bergman


  Jednym słowem: Psia Niania wprowadza trochę kolorów w szaro-szare życie psa. Zamiast siedzieć w hotelowym kojcu, lepiej być blisko człowieka!

  Zobacz zdjęcia z pobytu psów. Zafunduj mu psie wakacje bez względu na porę roku!O właścicielce centrum w kilku słowach

Członek - założyciel: Dog Experts Team oraz Klubu Sportowego ALASKA.

Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dogoterapeutka, autorka projektu edukacyjno-profilaktycznego pod nazwą „Bezpieczny kontakt z psem" pod patronatem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi.

W latach 2010-2013 działaczka społeczna łódzkiego oddziału krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna - najpierw jako wolontariusz - tutor pracujący z dziećmi w projekcie Akademia Przyszłości, a następnie także LIDER społeczny projektu Akademia Przyszłości w Łodzi, rekrutujący i koordynujący pracę wolontariuszy, współoorganizujący eventy dla dzieci oraz zajmujący się dokumentacją projektu.
Udział w projekcie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to bardzo ważna część działalności na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi :)

Wolontariuszka i trenerka łódzkiej Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny "Zielone Wzgórze"!

Absolwentka rocznego kursu „Przewodnika Psa Pracującego” organizowanego przez dwie poznańskie fundacje: „Psia Wachta" i „Mały Piesek Zuzi" w porozumieniu z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.
Przewodniczka Psa Pracującego rasy Siberian Husky o imieniu Szaman.

Od 2003 roku należy do łódzkiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, ma zarejestrowaną w FCI hodowlę psów zaprzęgowych Siberian Husky - „Polarctica”. Propaguje planową, przemyślaną hodowlę i wspiera akcje na rzecz adopcji psów północy.

Od 2006 roku jest licencjonowaną zawodniczką Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, związaną z łódzkimi klubami zaprzęgowymi: „Stake-out”, a obecnie „KS Alaska”.
Startowała w wyścigach psich zaprzęgów w klasach: D0, D1, SC1 oraz BJ, a także w Cani-Crosie oraz brała udział w dogtrekkingach na dystansie long i mid, również z etapem nocnym.

Współorganizowała 2 edycje wyścigów psich zaprzęgów: "Na tropie żubra.." w Spale, cykl zawodów w Biegu z Psem - Grand Prix Arturówka (Bieg Świętojański, Bieg Lata, Światowy Dzień Biegania) oraz 3 edycje Otwartych Mistrzostw Łodzi w Biegu z Psem.

Jej działania mają na celu popularyzację aktywnego spędzania czasu z psem i uświadomienie ludziom psich potrzeb.

Jest także "Petsitterką" - ceniąca w swojej pracy możliwość poznawania różnych charakterów swoich podopiecznych! Pod jej opieką były zarówno psy znane z ringów wystawowych, m.in. Zwycięzcy Świata, Championy Polski, ale także najukochańsze dla swoich właścicieli kanapowce-wielorasowce.

Referencje

O zaangażowaniu "Psiej Niani" w opiece nad zwierzętami mogą poświadczyć: właściciele stałych podopiecznych; osoby z których psami trenowała psie zaprzęgi; osoby których psy prezentowała podczas wystaw psów rasowych, przeglądów hodowlanych czy testów psychicznych, a także członkowie łódzkiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, członkowie Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, członkowie klubów sportu psich zaprzęgów: " Stake-out", " Wataha" czy "Alaska" oraz współorganizatorzy zawodów, m.in. z " Klubu Biegacza Arturówek". (Wszelkie namiary "na priv " - za zgodą właścicieli zwierząt).

www.zkwp.pl      http://www.mushing.pl

  O swoich doświadczeniach: Z własnymi psem uczęszczałam do Psiego Przedszkola oraz na szkolenie do: szkolenia.ipon.pl, a także szkoliłam go w kierunku pracy w dogoterapii i mogę nabytą wiedzę z motywowania psów do nauki wykorzystać w praktyce - podczas opieki nad Państwa psami.

  Swoją wiedzę dotyczącą opieki nad zwierzętami uzupełniam także na szkoleniach i warsztatach kynologicznych, m.in. w JB Szkole Przewodników Psów na cyklu szkoleń pt."Zdrowie Twojego Psa", na zajęciach u behawiorystki - w Szkole Baron,a także podczas warsztatów organizowanych w Warszawie przez Fundację Pies Dla Stasia czy też na kursie z I pomocy dla psów.

Byłam słuchaczką kursu "Behawior Psów" w szczecińskiej Akademii Pupila.

   Widnieję w bazie dogsitterów portalu Petsitter.pl

Petsitter.pl

  Specjalizuję się w opiece nas psami, ale podejmuję się również opieki nad kotami, małymi ssakami - gryzoniami, ptakami oraz gadami. Pomagałam również przy koniach (pojenie, żywienie, czyszczenie) i w pracach porządkowych w stajniach.

  Byłam trenerem i opiekunem - przewodnikiem psów z Klubu Sportu Psich Zaprzęgów "Stake-out", uczestniczących w zajęciach edukacyjnych dla dzieci z łódzkich Szkół Podstawowych oraz młodzieży z Internatu. Obecnie działam jako edukator kynologiczny, prowadząc zajęcia warsztatowe głównie z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Świadectwa i certyfikaty - kliknij by powiększyć: (materiały w przygotowaniu)


Szkolenie z I pomocy przedlekarskiej dla psów. Szkolenie z I pomocy przedlekarskiej dla psów.
Szkolenie - sprawność ruchowa psa. Szkolenie - sprawność ruchowa psa.
Szkolenie - żywienie psów. Szkolenie - żywienie psów.
Kurs organizatorów wyścigów. Licencja PZSPZ.
Certyfikat szkolenia. Szkolenie na terenie stajni.
Legitymacja ZKwP Legitymacja ZKwP